18 óra után véget ért a státusztörvény parlamenti vitája
Az ellenzéki képviselők egész éjjel próbálták lebeszélni a kormányt a törvényjavaslat elfogadásáról.
Az ellenzéki képviselők egész éjjel próbálták lebeszélni a kormányt a törvényjavaslat elfogadásáról.
A témák és mondandók nem változtak.
Helyeslőn bólintott a kormánynak és az egyházi vezetőknek Ferenc pápa, majd keményen kiosztotta a sorok között mindannyiukat. A pápa háromnapos látogatásának végén már látszik, miért jött Ferenc vissza Magyarországra: temetni a társadalmi árkokat és irányt mutatni a fiatalságnak.
A Kossuth téren elhangzott olasz és a Vatican News oldalán az angol szöveget vizsgálva úgy tűnik, a közmédia közvetítésében elhangzó fordítással szemben, amikor Ferenc pápa a háborúról beszélt, csak az ukrán népet emlegette meggyötörtnek, az oroszokat nem.
"Tekints különösen a szomszédos, meggyötört ukrán és az orosz népre, neked szentelt népeidre" – mondta Ferenc pápa a Kossuth téri szentmisén. Összefoglaló.
A fideszes megmondóembert elmondása szerint folyamatosan keresték, hogy mikor tart már békemenetet. Így gyorsan hirdetett egyet vasárnapra, így a szervezéssel sem kell vesződnie, szerinte pedig ha sokan lesznek, annak „politikai üzenete is lesz”.
Legutóbb elég volt tíz nap.
Péntektől egészen május másodikáig nem lehet a Kossuth térig villamosozni.
A Kossuth téren található Véres Csütörtök-emlékműről kalapáccsal verte le a bronz puskagolyókat két férfi.
Több ezren tüntettek egy korszerűbb oktatási rendszerért.
Az apci fát egy daru segítségével állították talpra.
Provokatív plakátok, vállfák és rengeteg indulat jellemezte a szerdai megmozdulást. Videó.
Több ezer embert mozgatott meg az a rendelet, amelyikben a kormány engedélyezte a tarvágást, hogy a szabadon megszerezhető tűzifával enyhítse a rezsiemelés miatti válsághelyzetet. Az eseményen ott volt fotoriporterünk, Veres Viktor is, az ő képeiből válogattunk.
Több ezren tüntettek pénteken a kormány által jóváhagyott tarvágások ellen. A rendezvény végén a téren leült egy percre tömeg.
A Kossuth téren tüntetők szerettek volna egy jót konzultálni a Fidesz kommunikációs igazgatójával, de ő elzárkózott a lehetőségtől.
A tüntető kisvállalkozók három pontban foglalták össze követeléseiket.
Ismét a Kossuth téren tüntetnek a kedden elfogadott katatörvény ellen, élőben jelentkezünk a helyszínről.
Szerda este hat órára hirdetett tüntetést a Momentum Mozgalom a katatörvény ellen a Kossuth térre. Ott egy óra után véget ért a hivatalos demonstráció, ezután a többezres tömeg a Nyugati térre vonult, majd a Lendvay utcába. A Fidesz-székháztól visszaindultak, és ismét az Oktogonon gyűlt a tömeg. Ott rendőrsorfal állta el az utat a Deák tér felé az Andrássy úton, így az emberek az Astoria felé vették az irányt. Az Erzsébet híd lábánál dulakodtak a rendőrökkel. A Karmelita kolostor a végcél. Aztán a Margit hidat is elfoglalták. Élő közvetítésünk.
Futártól a művészig, fodrásztól a pékig – az egyéni vállalkozók életét jelentősen megnehezítő katatörvény sok embert hozott össze kedden. A kormány hétfőn benyújtotta, kedden pedig az országgyűlés el is fogadta az adónem szigorítását, annak ellenére, hogy a tüntetők először a Kossuth téren, majd a Margit hidat és az Erzsébet hidat elfoglalva adták tudtukra a nemtetszésüket. Fotósaink és videósaink egész nap járták a helyszíneket, az általuk elkapott pillanatokból válogattunk.